לקראת דיון בג"ץ בתוואי החומה סביב אל-וולג'ה

ראשית הזמנה לערב של תרגול מדיטציה ושיחה על החיים במציאות של סכסוך. הערב יתקיים ביום רביעי 3/11 19:30-21:30 כציון ליום השנה של רצח יצחק רבין. הערב הוא יוזמה של אביגיל גרץ והוא יונחה על ידי זוהר לביא (שהנחתה את בפעילויות של סנגהה-סווה שפורסמו כאן). זו הזדמנות להתייחס אל האלימות שבתוכה אנו חיים ממקום שקט וקשוב יותר. מקום שקט אינו מקום שמשתיק את הפחדים והכעסים שלנו או שעוצם עיניים על מנת לא לראות את המתרחש. מקום שקט מאפשר לנו לבוא במגע עם ההתרחשויות של הסכסוך ולהרגיש לעומק איך הן משפיעות עלינו. לתוך הקשיבות הזו אפשר להביא את החכמה והחמלה של הדהרמה – שלנו – שיתנו בהירות והנחיה.
נתרגל יחד במדיטציה שקטה ולאחריה נקיים שיחה ושיתוף.

האירוע יתקיים בבית הסנגהה, רח' עובדיה מברטנורא 21, דירה 15 בתל אביב.

ועכשיו לולאג'ה. ב 8/11 יתקיים דיון בבג"ץ על עתירת תושבי הכפר והחברה להגנת הטבע לשינוי תוואי החומה. בג"ץ הורה למדינה לנמק מדוע לא תסיט את החומה כך שמסלולה לא ישבש את חיי התושבים. המדינה הגישה את תשובתה לפני מספר שבועות והדיון אמור לקבוע האם בית המשפט יקבל את תשובת המדינה או יורה על שינוי התוואי. מתברר שלנוכחות של ישראלים בדיון יכולה להיות השפעה ולכן חשוב שנגיע. חלק מאיתנו יכנסו לאולם ואילו אחרים יוכלו להשתתף במשמרת מחאה מחוץ לאולם.
הדיון יתקיים בשעות הבוקר אבל איננו יודעים שעה מדוייקת. מי שמעוניין להגיע מתבקש לשרייו את התאריך ולשלוח לנו מייל כדי שנוכל לעדכן ולבקש עזרה ארגונית במידת הצורך.

כפי שנכתב בבלוג הזה בעבר, מדובר בתוואי שפוגע קשות בתושבי הכפר, מסב נזק עצום לאזור יפהפה שהוכרז כגן לאומי על ידי רשות שמורות הטבע והומלץ על ידי אונסקו להיות אתר מורשת עולמית. גורמים רבים הביעו את התנגדותם לתוואי הזה: תושבי הכפר, אזרחים מירושלים, החברה להגנת הטבע, השר להגנת הסביבה – מהליכוד – גלעד ארדן ועיריית ירושלים. כמו כן, אנשי המועצה לשלום וביטחון הציעו תוואי חלופי שעובר קרוב לקו הירוק ונוצן מענה ביטחוני בלי לגרום את הנזק שהתוואי הנוכחי גורם. על אף כל זאת, מערכת הביטחון ממשיכה להתעקש. חשוב שנראה לבית המשפט ולמערכת הביטחון מה לדעתנו ראוי לעשות.

מאחר שעד עתה התמקדנו במצוקה של תושבי הכפר, החלטנו לקיים פעולה שעניינה הוא הנזק הסביבתי של החומה. ביום ששי 5/11 נקיים סיור יחד עם החברה להגנת הטבע ועמותת עמק שווה. הסיור יצא ממעיין אל-חניה ויעבור דרך הטרסות החקלאיות העתיקות שלמרגלות הכפר. את הסיור ינחה מדריך של החברה להגנת הטבע. זו הזדמנות לספר על המתרחש בוולאג'ה, לחברים שענייני טבע ואקולוגיה קרובים לליבם. אנחנו צריכים את עזרתכם הן בהפצת הסיור והן בהזמנת אנשים להגיע לדיון בבג"ץ. שאר הפרטים בפלייר.

מודעות פרסומת

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

<span dir=rtl>2תגובות ל‘לקראת דיון בג"ץ בתוואי החומה סביב אל-וולג'ה’</span>

  1. מה נסגר עם הבג"ץ? שמעתי מחברים בוואלאג'ה שבמשך 50 יום יופסקו עבודות היציקה אך עבודות התוואי ימשיכו. ביקרנו שם בשבת שעברה ואכן התוואי מתקדם מאוד, והקבלן מעוניין לסיים!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s