הליכת שלום של קהילת הדהרמה

אנו נמצאים בימים מאתגרים ומרגשים של מהפכה חברתית שכמוה טרם ראינו בארץ. מרבית תשומת הלב הולכת אל מאבקי הרופאים והדיור – הצלחתם של מאבקים אלו חיונית לכולנו – וגם כמה מחברי הקבוצה שלנו פעילים שם. אנחנו מרגישים שגם עכשיו נכון להיערך לאירועים אחרים שעלולים להגיע לפתחנו בחודשים הקרובים ולכן ההזמנה לאירוע הבא. זהו אירוע משותף לסנגהות רבות ובנוכחות של מורים ומורות יקרים ואהובים.

עיזרו לנו להפיץ את האירוע לחברים נוספים.

נתראה ב 17/8:

הליכת שלום בקריאה לאי-אלימות

בהשתתפות סטיבן פולדר, פרופ' יעקב רז, איתמר בשן, אילן לוטנברג, סנדיה בר-קמה, מאיר זוהר, דורית שיפין, שילה שליו ומורים נוספים

כאשר במרחב הציבורי נשמעים קולות מתלהמים – חשוב שקהילת הדהרמה תשמיע את קולה

כאשר בכנסת נחקקים חוקים שנויים במחלוקת – חשוב שקהילת הדהרמה תשמיע את קולה

כאשר מחאה חברתית אדירה פורצת לרחובות – חשוב שקהילת הדהרמה תשמיע את קולה

כאשר נראה כי התקווה לשלום הולכת ופוחתת – חשוב שקהילת הדהרמה תשמיע את קולה

יש סימנים שבעתיד הקרוב שוב עלולה לפרוץ אלימות קשה באזורנו. כיצד נגיב ברגע האמת? כשהאוויר רווי בסיסמאות שמנסות לערפל את התודעה בעזרת ליבוי של פחד, חמדנות ועוינות האם נוכל לראות בבהירות? מה אנחנו יכולים לעשות היום כדי לא להיסחף בקריאות שיצדיקו הרג בעוד מספר חודשים?

קהילת הדהרמה בישראל היא קהילה גדולה אשר מתרגלת אי-אלימות וחמלה. אנחנו יודעים שפגיעה באחר היא פגיעה בנו עצמנו. אנחנו מטפחים דרכים לביטוי מלא של האנושיות שלנו ולהכרה באנושיות המלאה של הסובבים אותנו.

הסנגהה שלנו יכולה ליישם את החכמה הזו גם במרחב הציבורי. זה הזמן להשמיע קול ברור של אי-אלימות. זה הזמן להעיר את התקוה לשינוי .

"דהרמה מעורבת חברתית" בשיתוף עם עמותת תובנה, בית בהאוונא, בודהיזם ישראל, קהילת תשומת הלב במסורת טיך נהאת האן, פסיכודהרמה, ידידי הדהרמה, בית קשב וקהילות נוספות שמחים מאוד להזמין אתכם לאירוע של העלאת מודעות וקריאה לפעולה של כל קהילות הדהרמה בישראל. האירוע יכלול שיחת דהרמה, הליכת שלום ברחובות תל אביב ומעגלים של שיחה וחשיבה שיונחו על ידי מורים מהסנגהות השונות.

זה מהלך ראשון בסדרה של פעילויות. אנחנו זקוקים לשותפות שלכם, ולרעיונות שלכם.

הצטרפו אלינו לעשייה של תקווה. יחד נראה ששלום הוא הדרך, יחד נמצא את הדרך לשלום.

יום ד' 17/8

17:30 התכנסות במכללת רידמן רח' ירמיהו 5 קומה 4, תל אביב (כניסה דרך החנות של המכללה). הוראות הגעה למטה.

18:00 מדיטציה ושיחת דהרמה של סטיבן פולדר

19:00 הליכת שלום במרכז תל אביב

20:00 מעגלי שיחה וחשיבה בגן מאיר בהנחיית מורים

21:00 סיום

לפרטים נוספים: engaged.dharma@gmail.com

טלפון ביום האירוע: 0526125119

הנחיות הגעה: למגיעים ברכב כדאי לחנות חינם בחניון רידינג. משם אפשר לקחת את קו 4 וכעבור כ-5 דקות נסיעה לרדת ברח' בן יהודה פינת רח' ירמיהו.

למגיעים באוטובוס: מהתחנה המרכזית קחו את קו 4. יש לרדת ברח' בן יהודה פינת רח' ירמיהו. זמן הנסיעה הוא כ-30 דקות.

ממסוף ארלוזורוב אפשר לקחת את קו 55 (התחנה נמצאת על רחוב ארלוזורוב ולא בתוך מסוף האוטובוסים) ולרדת ברח' הירקון פינת רח' ירמיהו. זמן נסיעה כ-20 דקות.

רקע על ההליכה השקטה: בשיאה של האינתיפאדה השנייה יזמו כמה מתרגלים בעמותת תובנה הליכה במסורת הבודהיסטית של דהרמה-יאטרה. בעקבות זאת נוסדה עמותת "שביל זהב" שקיימה אינספור הליכות ברחבי הארץ ובגדה המערבית. אנחנו הולכים בטור שקט ובקצב מדוד. אנחנו מתרגלים נוכחות והקשבה, נותנים למציאות שאנו חיים בה להיכנס אל תוך הגוף והלב. אנחנו חווים את הסוד של יציבות ופתיחות נוכח סערות בפנים ובחוץ, שולחים את טובו של הלב לאנשים שאנו פוגשים בדרך.

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

<span dir=rtl>6תגובות ל‘הליכת שלום של קהילת הדהרמה’</span>

  1. […] אנו נמצאים בימים מאתגרים ומרגשים של מהפכה חברתית שכמוה טרם ראינו בארץ. מרבית תשומת הלב הולכת אל מאבקי הרופאים והדיור – הצלחתם של מאבקים אלו חיונית לכולנו. אנו, חברי קבוצת דהרמה אקטיביסטית, מרגישים שגם עכשיו נכון להיערך לאירועים אחרים שעלולים להגיע לפתחנו בחודשים הקרובים ולכן ההזמנה לאירוע הבא. זהו אירוע משותף לסנגהות רבות ובנוכחות של מורים ומורות יקרים ואהובים. קראו עוד. […]

  2. […] אנו נמצאים בימים מאתגרים ומרגשים של מהפכה חברתית שכמוה טרם ראינו בארץ. מרבית תשומת הלב הולכת אל מאבקי הרופאים והדיור – הצלחתם של מאבקים אלו חיונית לכולנו. אנו, חברי קבוצת דהרמה אקטיביסטית, מרגישים שגם עכשיו נכון להיערך לאירועים אחרים שעלולים להגיע לפתחנו בחודשים הקרובים ולכן ההזמנה לאירוע הבא. זהו אירוע משותף לסנגהות רבות ובנוכחות של מורים ומורות יקרים ואהובים. קראו עוד. […]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s