להיות שלום – הצטרפות למסיקי זיתים – ושנה טובה

ברשימה הזו תמצאו הזמנות לליווי חקלאים פלסטינים במסיקי הזיתים. לרטריט "להיות שלום" של סנגהה-סווה, ליום תרגול משותף שלנו ושל סנגה-סווה. וגם ברכה לשנה החדשה.

בשבוע הבא מתחילה עונת המסיק ואנחנו ממשיכים את קמפיין האי-אלימות שלנו. קבוצות של דהרמה מעורבת חברתית יצטרפו ל"קואליציית המסיק" וימסקו זיתים יחד עם חקלאים פלסטינים. הנוכחות של ישראלים במסיקים מסייעת רבות בתקשורת עם הצבא ובמקרה של חיכוך עם מתנחלים: מצד אחד לעמוד על זכותם של האנשים להתפרנס מהחקלאות שלהם ולקבל יחס מכבד. מצד שני לעשות זאת בלי להתלהם ותוך ערנות למה שמתעורר בתוכנו. לנוכח התגברות ההתנכלויות לפלסטינים מצד מתנחלים, ההשתתפות שלנו במסיק השנה חשובה מאוד. אנחנו רוצים לקיים את הפעילות הזו כעוד דרך של תרגול דהרמה: להיות נוכח בעבודה הגופנית בשדה. לפתוח את הלב במפגש האנושי של פלסטינים, יהודים, אקטיביסטים, חיילים וכל שאר התוויות שאנו מדביקים לעצמנו ולאחרים. לפעול בחכמה כדי למנוע סבל שלנו ושל אחרים. וכל הזמן לבדוק – מה קורה לי עכשיו? מהיכן אני פועל? איפה כאן החופש?

איך זה פועל? ארגון "שומרי משפט – רבנים לזכויות אדם" מוציא מידי בוקר (סביבות 6:00, שעה מדויקת תינתן לנרשמים) אוטובוס מירושלים. האוטובוס אוסף מתנדבים מאזור המרכז בתחנת הרכבת של ראש העין. המתנדבים מתחלקים לכמה קבוצות ומצטרפים למוסקים בכפרים שונים. מוסקים לאורך היום וחוזרים אחר הצהרים. המסיק עצמו הוא חוויה מהנה ביותר: שמים, אדמה, זיתים ומפגש קרוב עם אנשים טובים. בשנים האחרונות הצבא מאבטח את המסיקים אבל במקרה שמגיעים מתנחלים ובפיהם טענות שונות ואפילו איומים, נוכחות רגועה ובטוחה בעצמה שלנו יכולה לסייע רבות. איננו אמורים להתעמת עם איש, ודאי לא פיזית. נקבל הסבר מפורט איך לנהוג ואל מי לפנות במקרה של בעיות כלשהן ורוב המסיקים עוברים בשקט. מניסיון העבר, גם המקרים שבהם יש מפגש מאתגר עם מתנחלים הם הזדמנות חשובה לראות ממקור ראשון את מציאות החיים בגדה ולהיווכח במשאבים הפנימיים שיש לנו כדי "להיות שלום": לפעול ביצירתיות, אי-אלימות וחמלה בתוך סכסוך.

המסיקים מתקיימים מידי יום ואפשר להירשם ישירות אצל "שומרי משפט" בטלפון  02-64882757.

אנחנו גם נצא כקבוצה מאורגנת על מנת לאפשר תמיכה של סנגה:

ביום ג' 4/10 יוסי ינחה קבוצה. אנא הירשמו לא יאוחר מיום שני בבוקר.
ביום ב' 10/10 תצא קבוצה בהנחייתה של בתאל. אנא הירשמו עד יום ראשון הבא.
קבוצות נוספות יצאו לאורך סוכות (כולל בחג ובששי-שבת). כיתבו לנו ונעדכן אתכם כשיהיו לנו תאריכים מדויקים.

מי שאינו יכול להצטרף למסיק אבל מעוניין לתמוך בפעילות מוזמן לתרום לקואליציית המסיק. התרומות ישמשו למימון ההסעות ולשאר ההוצאות הקשורות בארגון הפעילות ובסיוע המשפטי: תרומות לפקודת "מטה הקואליציה", ת.ד. 1335, כפר-סבא, 44113 או לחשבון מס. 119442, בבנק הפועלים סניף 679,(טשרניחובסק כ"ס).

כמו בשנים קודמות סנגה-סווה מקיימים בתקופת המסיק את הרטריט השנתי שלהם בישראל ובגדה המערבית. משתתפי הרטריט יצטרפו למסיקים במשך שבועיים 14-30/10. חלק מהזמן הרטריט יתארח בכפר דיר-איסטיה לא רחוק מאריאל. השהות הממושכת יחד מאפשרת לשלב בין מסיק, תרגול פורמאלי ועיבוד (אישי ומשותף) של התהליך. כמו כן מתקיימים מפגשים עם פעילים ישראלים ופלסטינים. את הרטריט מנחים זוהר לביא וניית'ן גלייד, מורים שמביאים איתם לב גדול והרבה השראה. אנחנו ממליצים מאוד לנצל את ההזדמנות המיוחדת הזו לפגוש את המציאות של הסכסוך מקרוב תוך כדי תרגול עמוק. יתכן ותהיה אפשרות גם להשתתפות חלקית ברטריט. פרטים נוספים והרשמה כאן.

ביום שבת 29/10 בשעות 10:00-17:00 נקיים בירושלים יום תרגול משותף עם סנגה-סווה. ביום הזה נבחן יחד מה הרלבנטיות של איכויות ההתבוננות, ההבנה והחמלה בהקשר של המציאות הקשה של חיים בסכסוך היהודי-פלסטיני. ננסה לברר האם וכיצד ניתן להגיב לסבל באהבה תוך כדי עמידה נחושה מול עוול. נעמיק את הכרותנו עם עצמנו ונמצא דרכים חדשות להיות עם קונפליקטים בתוכנו ומסביבנו. היום יכלול מדיטציה, תרגילים חוויתיים ושיחה ויתקיים באזור ירושלים בין 10:00-17:00. לפרטים נוספים והרשמה כיתבו לנו.

זו גם הזדמנות לאחל שנה טובה. שנה של תרגול, גילוי ועשייה. שנה של שחרור, התרחבות הלב ותיקון החברה. לפעמים אומרים לנו שזה או אנחנו או הם. לפעמים נדמה לנו שצריך לבחור בין משהו אחד למשהו אחר שנראה כסותר לו. יכול להיות ששניהם בעלי ערך עבורנו אבל הסתירה והסכסוך שמגיע בעקבותיה יוצרים רושם שאנחנו צריכים להסתפק רק בחלק, שאי אפשר הכל. האמנם? שתהיה שנה בה לא נסתפק בחלקי, שתהיה שנה בה נתקרב אל השלם.

מודעות פרסומת

פורסם על ידי

אסף סטי אל-בר

איש חינוך - מלמד פילוסופיה, מדיטציה ופילוסופיה בודהיסטית במסגרות שונות. כותב דוקטורט בפילוסופיה של החינוך שמציג פדגוגיה דיאלוגית חברתית-רוחנית: פדגוגיה שעוסקת בהפניית המבט פנימה מבלי לוותר על הרמת המבט של החמלה. הדוקטורט מתייחס להגותו הדיאלוגית של מרטין בובר, לפילוסופיה של אריך פרום ולתפיסות של הבודהיזם המעורב החברתית. מתרגל מדיטציית ויפאסנה מאז 1997 ומתעניין באופנים שבהם ניתן לשלב תהליכים של שינוי פנימי-רוחני, (תיקון אדם), במעורבות ומחויבות-חברתית, (תיקון-עולם).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s