מסיקים ועוד קצת

ביום שני האחרון יצאנו למסיק. היה מפגש נעים מאוד גם עם המתנדבים של רבנים לזכויות אדם וגם עם המשפחה הפלסטינית איתה מסקנו. היה חם אבל מעבר לכך לא היו קשיים מיוחדים. לא באו אלינו חיילים או מתנחלים והיום עבר בנעימים עם הרבה זיתים ולא פחות מכך שיחות נעימות ומעניינות. המטע הלא מטופל שימש עדות להתנכלות שצפויה לפלסטינים שיגיעו לשדות בלי נוכחות ישראלית: מכיוון שהם חוששים להגיע בגפם הם אינם עובדים במטע במשך השנה. כך, האדמה הלא מטופלת היתה מכוסה בקוצים, ענפי הזית הלא גזומים היו מסובכים אלו באלו והעצים שלא הושקו מספיק נתנו יבול של זיתים קטנים.

ביום שני 17/10 נצא למסיק נוסף. האוטובוס יאסוף אנשים בירושלים ובתחנת הרכבת בראש העין. כמו כן, נוציא קבוצה או ביום חמישי (החג השני של סוכות) או בשבת 22/10. להצטרפות ופרטים נוספים כיתבו לנו. אני רוצה לעודד במיוחד את מי שאולי חושש להצטרף – מהסיטואציה הלא מוכרת או מהאלימות שעולה להתרחש. הסיטואציה אכן לא מוכרת אבל זו הזדמנות להגיע ולהכיר קצת. פוגשים כאן הרבה יופי וגם את מה שפחות יפה שווה להכיר. הנוכחות של סנגה נותנת תמיכה וביטחון. לגבי האלימות – בתחילת הפעילות ניתן הנחיות להתנהגות במקרה של חיכוך כלשהו. למסיקים מגיעים גם אנשים בשנות ה-60 לחייהם ובהתנהגות נכונה אין חשש לפגיעה פיזית. כמו כן, התנהגות נכונה יכולה לשנות את המפגש עם מתנחלים – אם יקרה -כך שמצד אחד נוכל להמשיך למסוק ומצד שני ימנע עימות לא נעים.

תזכורת לגבי שבת תרגול משותפת לנו ולסנגהה סווה ב-29/10 בירושלים. פרטים נוספם תמצאו בעמוד אירועים קרובים.

כמו כן, ב- 1-3/12 נקיים יחד עם עמותת תובנה חמשוש של דהרמה ומעורבות חברתית בכותרת "השראה לפעולה נכונה". הימים יכללו תרגול מדיטציה,תרגילים חווייתים ושיתוף. הקורס מיועד למתרגלים שמעוניינים לראות איך אפשר להביא את התרגול על עשייה חברתית ולאקטיביסטים שמרגישים שעבודה פנימית יכולה לתמוך בעשייה שלהם. זו הפעם הרביעית שאנו מקיימים קורס ממין זה ובעבר המשתתפים קיבלו השראה רבה הן לעשייה והן לתרגול. ההרשמה תיפתח בשבועות הקרובים. פרטים יפורסמו אצלנו ובאתר של תובנה.

כאמור, המסיק שלנו עבר בשקט. אבל במקומות אחרים חלקאים פלסטינים הותקפו. גם בתוך ישראל מתרחשים אירועים קשים – כתובות נאצה על קברים מוסלמים (ובתגובה, השלכת בקבוק תבערה על בית כנסת) והצתת מסגד בטובה זנגריה. כמתרגלי דהרמה אנו יכולים לפגוש את האירועים הללו בכל מיני דרכים. אנחנו יכולים לזכור את המחויבות שלנו לאי-אלימות שהיא כל כך שונה מהאופן שבו פועלים אנשים בימין הקיצוני. מתוכך קל להרגיש ניכור וזעם כלפי מחוללי האלימות ושולחיהם. הזעזוע והתסכול מההתרחשויות הללו יכולים לגרום לנו להרגיש מנוכרים מאוד מ"הם" שפוגעים ושונאים ומסיתים. תחושות כאלו הן אולי טבעיות אבל אינן עולות בקנה אחד עם האמת של אי-הנפרדות. מהר מאוד עלולים לצמוח מהן הילכי רוח של פחד, שנאה ויאוש. להיות שלום משמעו לפעול לסיום האלימות. זו שבחוץ וזו שבפנים. אנו מגיעים למסיקים, פועלים על מנת לעצור התנכלות ואלימות. יחד עם זאת אנו זוכרים שהאנשים שמחוללים את האלימות הזו אינם כל כך שונים מאיתנו. בשיחות שלנו תוך כדי המסיק, היו כאלו שהבינו זאת וכאלו שפחות. שמחתי לראות שלא מעט מאיתנו מאוד סקרנים לגבי המניעים והאמונות של "האחר" שלכאורה נגדו באנו להיות במסיק.

אחרי המסיק - כנאפה
אחרי המסיק - כנאפה
מודעות פרסומת

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s