חמלה מובילה לפעולה – סוף שבוע של מדיטציה והתבוננות על עשייה לשינוי חברתי

חמלה מובילה לפעולה – אקטיביזם כתרגול רוחני

15-17/3 קיבוץ עין דור

"חופש פנימי הוא אחריות חברתית…חיינו יהיו מלאים ומבורכים באמת רק כאשר נחוש את סבלו של האחד כסבלו של הכלל" – וימאלה ת'אקר

מה הרלבנטיות של חכמת הדהרמה לעשייה של שינוי חברתי? איך נראה אקטיביזם דהרמי? האם טרנספורמציה אישית ותיקון חברתי הולכים יחד? איך בונים סנגה של פעילים חברתיים ברוח הדהרמה?

בקורס נשלב בין תרגול מדיטציה ופתיחת הלב לתרגילים חווייתיים והתבוננות משותפת על בעיות חברתיות, סביבתיות ופוליטיות. נתבונן בו-זמנית אל תוכנו וסביבנו ונבחן איך חיבור עמוק בין פנים וחוץ מאפשר פעולה נכונה לטובת החברה בתוכה אנו חיים.

הדהרמה מלמדת אותנו שאיננו נפרדים זה מזה כי אם נמצאים בתלות הדדית ויחסי גומלין מתמשכים. בפרט, הסבל והאושר "שלי" משולבים בסבל ובאושר של ה"אחר/ת", תובנה זו יכולה לעודד אותנו להיות ערים לא רק לצרכים של עצמנו ושלי הקרובים לנו, אלא גם לאלו שחיים סביבנו בקהילה הרחבה יותר – קהילת העולם. התפיסה הבודהיסטית, לפיה כל ההתרחשויות והאירועים מושפעים זה מזה ומשפיעים זה על זה דרך התהוות גומלין – מעודדת אותנו לפעולה.

קיימות והגנה על הסביבה, שוויון בין נשים לגברים, חינוך, דמוקרטיה, שוויון כלכלי, צדק חברתי, שלום, כיבוש והסכסוך הישראלי-פלסטיני: חכמת הדהרמה יכולה להנחות אותנו לפעולה מיטיבה בכל התחומים הללו.

הזמן יתחלק בין מדיטציה בשקט לתרגילים שונים שיכללו דיבור ושיתוף. הוא מיועד לאנשים שמתעניינים בחיבור בין עולם התרגול ועולם העשייה החברתית: מתרגלים שרוצים להביא את התרגול אל העשייה החברתית או פעילים חברתיים שמרגישים שעבודה פנימית יכולה לתמוך בהם ובעשייה החברתית שלהם.

הריטריט מיועד לכל מי שמרגישים בתוכם את הכמיהה לחברה צודקת, בריאה ושמחה ושרוצים לחבר בין הדהרמה לבין עשייה חברתית. אין צורך בהיכרות מעמיקה עם עולם הדהרמה או המדיטציה, אולם אנחנו מניחים שלמשתתפים/ות יש רצון להכיר תחומים אלו.

הריטריט מאורגן על ידי עמותת תובנה וקבוצת "דהרמה מעורבת חברתית" ומתקיים על בסיס תרומה נדיבה (דאנה) של המשתתפים לכיסוי עלויות הארגון ולמנחים.

מיקום ותנאים: קיבוץ עין-דור ממוקם קצת צפונית לעפולה. הלינה משותפת (3-4 אנשים בחדר, אפשר גם להביא אוהל ולישון בו). ארוחות צמחוניות וטעימות יוכנו על ידי צוות הרטריט.

זמנים: ההגעה לעין דור ביום חמישי בשעות 15:00-16:30 לצורך התארגנות. שיחת הפתיחה תהיה ב 17:00. הקורס יסתיים ביום שבת בשעה 18:00

הרשמה כאן

על המנחים:

סנדיה בר-קמה מתרגלת ומלמדת מדיטציה בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות. פעילה לאורך שנים בארגונים דוגמת כביסה שחורה, לא מצייתות ודהרמה מעורבת חברתית.

אביב טטרסקי מתרגל מדיטציה ואמנויות גוף מזרחיות במשך שנים רבות. לומד ומקדם גישות של מאבק לא-אלים והתמודדות נבונה בסכסוכים. מיוזמי קבוצת דהרמה מעורבת חברתית.

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s