חדשות מואדי קנה, קבוצת ישיבה של דהרמה מעורבת חברתית ופעילויות נוספות

פתחנו דף פייסבוק למאבק לביטול צווי העקירה בואדי קנה. מי שיעשה לייק יקבל את העדכונים בקלות לפייסבוק ויוכל לשתף חברים בלחיצת עכבר.

אתמול הוגשה העתירה של חקלאי דיר איסתיה לביטול צווי העקירה לעצי הזית שלהם בואדי קנה. תשובת המדינה תינתן עד ה 1/7. בינתיים, בית המשפט הוציא צו האוסר על ביצוע הצווים כל עוד העניין נדון בבית המשפט. אמנם זו החלטה טכנית שלא אומרת על סיכויי ההצלחה במשפט אבל החקלאים ואנחנו יכולים להרפות את המתח ואפילו לשמוח קצת. כפי שתקראו בהמשך, השמחה לא ממש מוצדקת ויש בשורות קשות חדשות. ואנחנו כמובן נמשיך לעדכן.

הדבר הבאמת משמח הוא פתיחת קבוצת ישיבה של דהרמה מעורבת חברתית שתהווה מסגרת לתרגול משוף של פעילים ופעילות חברתיים תוך ליבון דילמות, שיתוף ותמיכה. הקבוצה מתאימה למי שכבר מכירים את התרגול וגם למי שמעוניינים להתחיל ללמוד מדיטציה ואת גישת החקירה וההתבוננות שבאה איתה. הקבוצה תונחה על ידי חברי הקבוצה שלהו רני עובדיה, קרן דהן ואסף קידר. מומזנים להגיע כל מי שמעורבים בעשייה חברתית ורוצים להיתרם מהתבוננות משותפת על מה שקורה לנו תוך כדי הפעילות המסורה שלנו. הקבוצה תיפגש אחת לשבועיים בימי חמישי בשעות 19:00-21:15 בבית הסנגהה, רח' עובדיה מברטנורה 21 דירה 15 (קומה 3)  ת"א. פלייר עם ההזמנה לקבוצה נמצא בתחתית הרשימה.

וכאמור, יש גם חדשות רעות. לפני כשבוע הוצאו צווי הריסה לכ-50 מבני מגורים בישוב הפלסטיני סוסיא. ביקרנו בסוסיא ובישובים נוספים בסיור לפני חודשיים. שמענו על ההתנכלויות עימן צריכים תושבי המקום להתמודד וראינו גם את הרוח האמיצה והחזקה שלהם. מימוש צווי ההריסה משמעותו גירוש הקהילה הזו מאדמתה בפעם החמישית בתוך 30 שנה. הצווים חלים על מרבית שטחה של סוסיא. חמישים, וכן דירים, בורות מים, מתקנים להפקת אנרגיה סולארית, הכל. זכויות תושבי סוסיא הפלסטינים באדמה עליה נמצא כפרם מבוססות משפטית ומוכרות בידי הרשויות. אולם אלו נמנעות במכוון מיצירת תכנית מתאר לסוסיא הפלסטינית, כדי למנוע מתושבי הכפר (כמו כפרים רבים אחרים המצויים בשטח C) כל אפשרות לבנות באופן שיהיה חוקי בעיני הרשויות הישראליות. קבוצת הכפרים, רבנים לזכויות אדם וארגונים נוספים עומדים לצד תושבי סוסיא ומשקיעים מאמצים רבים לביטול הצווים הללו שיביאו עימם חורבן גדול. ביום ששי הקרוב אנו מוזמנים להצטרף לפעילים ישראלים נוספים שיבואו לעמוד לצד תושבי סוסיא במשמרת מחאה ותמיכה.

להרשמה להסעות מירושלים: מוריאל 054-3157781

הסעות מתל אביב: 9:00 מחניון שלמה סיקסט ליד מסוף רכבת מרכז להרשמה מראש (חובה!) אלמה 054-2292474

לאירוע בפייסבוק

לכתבה של עמירה הס בהארץ

בואו והפיצו!

לכולנו יש אפשרות לפעול. גם אם איננו יכולים לנסוע לכפר פלסטיני מרוחק, גם אם אין לנו את הזמן, גם אם הפעילות שצריך לעשות נראית לנו מפחידה מדי. עדיין יש אפשרות לעשות מעשים קטנים תוך כדי שגרת החיים. קטנים אך בעלי משמעות. בתאל הכינה דף עם הודעתו של מנחם בגין ערב השבעתו לראש ממשלה שפעולתו הראשונה תהיה להורות על קליטת פליטים וייטנאמים. מוזמנים להדפיס כמה עותקים ולתלות ליד העבודה, מקום הלימודים או בשכונה. וביום ששי הקרוב יתקיים בבית העם בתל אביב אירוע לציון יום הפליט הבין לאומי.

בהארץ התפרסם מאמר של אווה אילוז שבו היא מנתחת בצורה חדה כיצד התרבות הפסיכולוגית שלטענתה שולטת ומעצבת את חיינו מגבילה את הרצון שלנו לפעול לשינוי פוליטי ואף עלולה להרוס את היכולת למחאה חברתית. כפי שנרמז במאמר שלה, את אותה ביקורת אפשר להפנות כלפי דרך הדהרמה על שהיא מלמדת אותנו להתמיר את התודעה שלנו ותוך כדי כך עלולה ליצור רושם שאת המציאות "החיצונית" אין צורך לאתגר ולשנות. הביקורת הזו היא ביקורת ישנה אבל הדוגמאות והניתוח של אילוז בהירים ומוצלחים. לשמחתנו אנחנו מהווים דוגמא לכך שאילוז לא צודקת לחלויטן. אבל המאמר שלה בהחלט שווה קריאה והוא מעורר שאלות טובות לגבי היכולת למצוא דרך אמצע בין קבלה ומאבק, שינוי "פנימי" ושינוי "חיצוני".

מקווים להתראות בסוסיא בששי הקרוב או בקבוצת הישיבה בתל אביב.

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

<span dir=rtl>3תגובות ל‘חדשות מואדי קנה, קבוצת ישיבה של דהרמה מעורבת חברתית ופעילויות נוספות’</span>

  1. תיכננתי להגיע היום לקבוצת נישיבה. מקווה שיש אפשרות להשתתף בפגישה הבאה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s