פעילויות קרובות

בתקופה הקרובה יתקיימו שפע פעילויות שלנו ושל אנשים וקבוצות שאנו מעריכים מאוד. הנה מקבץ:

חסמים פסיכולוגים לשלום ואיך להתמודד איתם – 8/9 (הערב!!!) בשעה 19:30, בית העם רוטשילד 69, תל אביב
כדי להצליח לשנות התנהגות ומבני כוח חברתיים יש להבין את התבניות הפסיכולוגיות התומכות בהם. בסיטואציות של שיח מילולי לגבי הסכסוך הישראלי-פלסטיני מתקיים במקביל שיח פנימי ובלתי מודע המכיל תבניות כגון: תגובות אוטומטיות, אמונות, רגשות ומסננים פסיכולוגיים נוספים. כל אלו משפיעים על אופן החשיבה וההתנהגות שלנו ביחס לסכסוך ופוגעים ביכולת שלנו לקיים שיח אפקטיבי בנושא. בהרצאה נתוודע לכמה מהחסמים הפסיכולוגיים בחברה הישראלית-יהודית ולאפשרות לנהל שיח המודע להם ולכן גם מתמודד אתם.

מרצה: שירי בר – בעלת תואר שני בהתמרת סכסוכים, מפתחת את 'המעבדה לחקר הסכסוך', ומנחה קבוצות דיאלוג ועשייה של ישראלים ופלסטינים. וכמובן, פעילה מרכזית אצלנו.
האירוע מתקיים במסגרת הסדרה "לומדים לשלום" של קבוצת לוחמים לשלום.

האירוע יתקיים על גג בית העם במוצאי שבת, 8.9.12 התכנסות: 19:30, התחלה: 20:00. נא לא לאחר.

רטריט דהרמה של שינוי חברתי 28/9-4/10 – איה שהשתתפה ברטריט קודם שלנו כתבה על החוויה בבלוג שלה וחשבנו שהמילים שלה הן דרך מצוינת לתאר מה צפוי ברטריט ולהזמין אתכם להשתתף:

בשנה שעברה השתתפתי בריטריט הזה, הכרתי את הקשת הרחבה של האקטיביזם. אקטיביזם מתחיל בהתכווננות ובדרך בה אנו ניגשים לעניין זה או אחר. …הריטריט מזמין אותנו להתבונן בדרך ובכוונה שעומדים בבסיס הפעולות שלנו. כל כך התרגלנו למציאות של הפרדה, של “התמקדות” בדבר אחד בלבד, של “מטרה” שמקדשת את האמצעים. השילוב הזה בין דהרמה לאקטיביזם פותח את הדרך לחיבור- עשייה החוצה מתוך חיבור פנימה, חיבור בין עשייה לאי עשייה, חיבור בין האישי לציבורי וחיבור בין אנשים שפועלים כביכול בקבוצות שונות למען מטרות שונות אך למעשה כולנו נעים באותו המרחב.

פרטים נוספים והרשמה כאן

הליכת השלום בבית לחם – כמה חברים מקהילת הדהרמה יחד עם שותפים פלסטינים מבית לחם מארגנים את הליכת השלום בבית-לחם שתתקיים ביום ששי 5/10: "אנו קוראים לשינוי תודעה שמובסס על מחויבות עמוקה לאי-אלימות, מחויבות איתנה להתגבר על מחסומי ההפרדה ואמונה ששלום הוא אפשרי… כולנו בעלי אותם צרכים בסיסיים, מגיעות לנו זכויות שוות. אנו לוקחים אחריות לזרוע שינוי ולהתקדם לקראתו צעד אחרי צעד". פרטים נוספים בפייסבוק.

מסיק זיתים עם סנגהה-סווה בדיר איסתיה – ב 5-6/10 יתחילו שותפינו היקרים מסנגהה-סווה את הפעילות השנתית שלהם בישראל ובשטחים הפלסטינים. כמו בשנים הקודמות הפעילות תתמקד בהצטרפות למסיק הזיתים עם חקלאים פלסטינים ותכלול גם סיורים ומפגשים עם פעילים פלסטינים וישראלים. הפעילויות מתוכננות כרטריטים אשר לצד העשייה המשותפת והסיורים כוללים מדיטציה, התבוננות ומעגלי שיתוף. כך מתאפשר תהליך עמוק אשר תומך במשתתפים ומאפשר בירור עמוק של העמדות שלנו ביחס למציאות הקשה של חיים בסכסוך מזה ותחת שלטון צבאי מזה. הרטריטים של סנגהה-סווה הם ביטוי עוצמתי של חמלה בפעולה. אנחנו נצטרף אליהם ואנו מזמינים אתכם להגיע: לסופי השבוע או לרטריט הארוך (יתכן ותהיה אפשרות להגעה חלקית)

עת שלום – אנשי טמרה והכפר לחקר השלום במזרח התיכון מזמינים למסע של חודש אשר כולל הליכה בטבע, מפגשים עם קהילות ישראליות ופלסטיניות ועבודה תהליכית של פיתוח מודעות ובניית קהילה: "זו הזדמנות יחודית להכיר את השטח, להבין את הסכסוך במזרח התיכון וליצור חזון לתרבות חדשה לחלוטין. ניעזר במרחב הקהילתי על מנת להיפתח לכאב של העולם ולחשוף את הקשרים שבין שלום פנימי וחיצוני". לצד המסע "הפנימי" הקבוצה גם תעסוק בפרויקטים שהיא מקדמת בשטח – בניית מאגרי מים והקמת כפר שלום.

פרטים נוספים והרשמה בפייסבוק

ניצולי הירושימה מגיעים לביקור היסטורי בישראל – ארבעה מניצולי פצצת האטום שהוטלה על הירושימה מגיעים לישראל כדי לחלוק את סיפוריהם מיום הפצצה והחיים שאחריה ולקרוא גם בישראל, כמו במדינות רבות אחרות בעולם בהן ביקרו: "לא עוד הירושימה! לא עוד נגסאקי!". הארבעה מגיעים לאזורנו ביוזמת התנועה הישראלית נגד גרעין ובשיתוף ספינת השלום היפנית והקמפיין הבינלאומי נגד נשק גרעיני (ICAN). הם פועלים כל חייהם מכיוון שהם לא מוכנים לראות את מה שקרה להם, קורה לאף אחד אחר באף מדינה, ללא הבדל דת, גזע או לאום". יתקיימו שלושה אירועים פתוחים לקהל לשמיעת סיפורי החיים שלהם ועדויות מההפצצות לפני 65 שנה:

יום שלישי 11/9 20:00 מלון נוטרדם, רח' הצנחנים 3, ירושלים טל' 02-6279111
יום רביעי 12/9 20:00 בית ציוני אמריקה – רח' אבן גבירול 26, תל אביב טל' 03-6959341
יום חמישי 13/9 20:00 משרדי 'אשה לאשה, רח' ארלוזרוב 118, חיפה טל' 04-8650977

השתלמות בנושא מיינדפולנס/ מיומנויות קשב בעבודה עם ילדים
10 באוקטובר 2012 – 2 בינואר 201
בהנחיית הגב' שימי לוי – ישובי
ההשתלמות תאפשר למשתתפים לשלב גישות מיינדפולנס במסגרות חינוכיות שונות ותקנה כלים לאנשי חינוך, הורים ומתרגלים וותיקים המעוניינים להקנות מיומנויות קשב לילדים בגילאים שונים החל מגיל הגן ועד לתיכון. ההשתלמות תאפשר למשתתפים ליישם טכניקות מיינדפולנס בחיי היומיום.

שימי לוי – בעלת ניסיון רב שנים בפיתוח, יישום והדרכה של ליישום מיומנויות קשב מודע, mindfulness, בתהליכי הוראה ולמידה. היא מתרגלת את הדהרמה מזה 23 שנה ומלמדת דהרמה בעמותת תובנה.

 לינק להזמנה באתר של המרכז הבינתחומי

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s