מגוון פעולות משני צידי הקו הירוק

 השנה נפתחה והחגים מאחורנו. אנו מאחלים לכם שנה רעננה וטובה.

הפעם יש לנו לא מעט הודעות – 1) גיוס תמיכה לאינס אשר מתאשפזת במחלקה האונקולוגית בתלהשומר. 2) הזמנה למסיקי הזיתים הקרובים 3) הזמנה לשבת תרגול משותפת עם סנגהה-סווה 4) ערב מעניין שתקיים הנזירה ריטה בנושא אתיקה ודהרמה 5) סיור דהרמה עם הנזירה ריטה בכפר אל-ולאג'ה ליד ירושלים. 6) קבוצת ידידי ולאג'ה 7) תזכורת לגבי קבוצת הישיבה לפעילים חברתיים

 

תומכים במאיס ובקאווסר

רבים מכם ביקרו איתנו בדיר איסתיה ומכירים מקרוב את הקשר המיוחד שנבנה בינינו לבין אנשי הכפר. אלו מכם שעוקבים אחרי הבלוג שלנו קראו ודאי את הדיווחים שלנו משם.

אצל מאיס ילדה בת 10 שהיא קרובת משפחה של שותפים יקרים שלנו בכפר, התגלה סרטן אלים במיוחד ובשבוע הבא היא מתחילה טיפול בבית החולים תל השומר.

הטיפול כרוך בשהיה ממושכת בבית החולים. אל אינס תתלווה רק האמא שלה קאווסר.

אשפוז שכזה הוא תמיד מאתגר ולכך נוספת העובדה של סביבה זרה, ריחוק מהמשפחה וחוסר יכולת של האמא לחזור הביתה. אנו נערכים על מנת לסייע למאיס ולקאווסר ולהקל במקצת את ההתמודדות הצפויה להן.

מאיס וקאווסר צריכות להגיע לבית החולים ביום ראשון הקרוב. הן תכנסנה לישראל דרך מחסום אפרים אשר נמצא כחצי שעה מזרחה מנתניה. אנו מחפשים מי שיכול להגיע ברכב לצד הישראלי של המחסום ולפגוש אותן שם ביום ראשון הקרוב בשעה 7:00 בבוקר על מנת להביא אותן בשעה 8:00 לתל השומר. אנו כמובן נספק הוראות נסיעה מדויקות ובמידת הצורך נוכל גם להחזיר את הוצאות הדלק.

 האשפוז הראשון של מאיס ימשך כנראה מספר ימים. אנשים אשר יוכלו להגיע לתל השומר (עם אוכל, משחקים ולב טוב) יתנו תמיכה חשובה ביותר. אם אתם גרים בקירבת בית החולים ויכולים להציע לאמא להתרענן ולנוח אצלכם בבית זה יהיה נהדר.

 עדיין איננו יודעים באיזה יום מייס תשוחרר מבית החולים והיא וקאווסר יצטרכו הסעה בחזרה הביתה. נצטרך את עזרתכם גם לשם כך.

 מי שיכולים לסייע בכל אחד מהדברים הללו מתבקשים לכתוב אל בתאל במייל batelji2@gmail.com (בבקשה כיתבו גם לגבי האפשרות להסיע את אינס וקואסר מבית החולים בחזרה למחסום אפרים ובת-אל תהיה איתכם בקשר כאשר נדע באיזה יום מדובר). גם אם יש לכם עצות לגבי ליווי חולי סרטן בכלל וחולים פלסטינים בפרט נשמח לשמוע מכם.

נאחל למאיס ולמשפחתה הרבה בריאות ושיצלחו את התקופה הלא פשוטה הצפויה להם.

מסיק הזיתים

בסוף השבוע האחרון הצטרפנו למסיק בכפר דיר איסתיה. המסיק הוא פעילות מרחיבת לב של קירבה לטבע ובין אדם לאדם. המשפחות הפלסטיניות זקוקות לסיוע שלנו ועבורנו זו הזדמנות חשובה להכיר את מציאות החיים בכפרים. ביום ששי ה 19/10 נצטרף למסיק באל-ולאג'ה (ליד ירושלים) ובדיר איסתיה (יותר נוח למי שגר במרכז הארץ). במסיק הקרוב ישתתפו גם סנדיה, זוהר וניית'ן ובעזרתן נקיים את היום כיום של תרגול. נשמח מאוד אם תצטרפו אלינו ואם תזמינו אנשים נוספים להגיע – לפרטים כיתבו לנו. אפשר גם לכתוב לנו על מנת שנודיע לכם לגבי התאריכים הבאים למסיק.

יום לימוד ותרגול "להיות שלום"

בהנחיית זהר לביא, שירי בר ונייתן גלייד

ביום שבת 27/10 בשעות 10:00-17:00 נקיים בירושלים יום תרגול משותף עם סנגה-סווה. ביום הזה נבחן יחד מה הרלבנטיות של איכויות ההתבוננות, ההבנה והחמלה בהקשר של המציאות הקשה של חיים בסכסוך היהודי-פלסטיני. ננסה לברר האם וכיצד ניתן להגיב לסבל באהבה תוך כדי עמידה נחושה מול עוול. נעמיק את הכרותנו עם עצמנו ונמצא דרכים חדשות להיות עם קונפליקטים בתוכנו ומסביבנו. היום יכלול מדיטציה, תרגילים חוויתיים ושיחה ויתקיים באזור ירושלים בין 10:00-17:00. לפרטים נוספים והרשמה כיתבו לנו.

ערב על אתיקה ודהרמה עם הנזירה אני ריטה בתל אביב

הנזירה אני ריטה מלמדת בארץ כאורחת של "ידידי הדהרמה". ביום שלישי 23/10 יתקיים בסמינר הקיבוצים בתל אביב ערב עם ריטה בנושא של אתיקה ודהרמה. מוזמנים מאוד להגיע. פרטים והרשמה כאן

סיור דהרמה לאל-ולאג'ה עם אני ריטה

כפי שעשינו בחודשים האחרונים עם כריסטופר טיטמוס וינאי פוסטלניק, אנו מנצלים את הביקור של אני ריטה על מנת להזמין אתכם לסיור דהרמה לכפר אל-ולאג'ה. הכפר נמצא 5 דקות מירושלים ומתמודד עם הבעיות הקשות שגדר ההפרדה אשר נבנית על אדמותיו יוצרת. אנו תומכים בכפר ובתושביו בשנתיים האחרונות ולשמחתנו הרבה ריטה נענתה להזמנתנו לסייר בכפר יחד עם מתרגלים ומתרגלות נוספים. הסיור יכלול הסברים מפי התושבים על המשמעות של הגדר והבעיות שהיא יוצרת. חלק חשוב מהיום הוא הזמן שנקדיש להתבוננות ושיתוף על מה שהמציאות הזו מעוררת בתוכנו. נשמח מאוד אם תצטרפו אלינו. הסיור פתוח כמובן גם למי שאינם מתרגלים. ניפגש בבנייני האומה ביום ראשון 21/10 בשעה 10:00. נחזור לירושלים ב 15:00. במידה ואתם צריכים טרמפ לירושלים כיתבו לנו כדי שנחסר אתכם למי שמגיע ברכב.

לפרטים מלאים ולהרשמה כיתבו לנו.

קבוצת ידידי ולאג'ה

הכפר ולאג'ה מאוד קרוב לירושלים. אפשר לראות את הכפר מלא מעט שכונות במערב העיר. אולי בשל כך, הצלחנו לבנות קבוצה של ירושלמים וירושלמיות אשר מעוניינות להיות מעורבות בנעשה בכפר. אנו פועלים על מנת להביא לידיעת הציבור מידע על הנעשה בכפר ולקיים פעילויות שונות אשר יתמכו בכפר ויחזקו את הקהילה שלו. תקופת המסיק מאפשרת לנו להצטרף למשפחות בכפר בפעולה חשובה וחיובית מאוד. ועוד היד נטויה. מוזמנים מאוד להצטרף אלינו. מוזמנים גם לעקוב אחרי הבלוג החדש של ידידי ולאג'ה ולספר עליו לחברים דרך המייל ופייסבוק.

 קבוצת ישיבה לפעילים ופעילות חברתיות

 מידי שבועיים מתקיימת בתל אביב קבוצה ישיבה של פעילים ופעילות חברתיים אשר מקבלים תמיכה מתרגול הדהרמה. המפגש מוקדש לתרגול בשתיקה ולאחר מכן שיחה על נושאים שמעסיקים את הנוכחים. זו הזדמנות לתרגל בצוותא עם אנשים נוספים אשר פועלים לשינוי חברתי ולהתבונן על העשייה בלנו מתוך המודעות והלב הפתוח שהתרגול מאפשר לנו.

הקבוצה נפגשת אחת לשבועיים בימי חמישי בשעות 19:00 – 21:00 בבית הסנגה, רחוב עובדיה מברטנורא 21, דירה 15.

קבוצה דומה תיפתח בקרוב בירושלים – טרם נקבעו יום ושעה.

לפרטים נוספים לגבי שתי הקבוצות מוזמנים לכתוב לנו

נאחל לכולנו ימים טובים של עשייה, תרגול והוויה.

מקווים לראותכם באחת הפעילויות הקרובות שלנו

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s