סיור דהרמה עם כריסטופר טיטמוס לאל-ולאג'ה

ראשית תזכורת לגבי שבת ההתבוננות והתמיכה לפעילים חברתיים שנקיים בתל אביב ב 24 לאוגוסט. פרטים והרשמה כאן

יום תרגול בשטח – סיור דהרמה עם כריסטופר טיטמוס לאל-ולאג'ה

יום ראשון 8 לספטמבר 9:00-17:00

 קבוצת דהרמה מעורבת חברתית ועמותת תובנה מזמינות אתכם לסיור מיוחד שהוא הזדמנות לתרגל התבוננות, הקשבה וחמלה תוך כדי לימוד על המציאות בשטחים הפלסטינים. המפגש הישיר עם מציאות החיים שנפגוש הוא הזדמנות לחדור מבעד למחסומים של פחד, דעות ואידיאולוגיות.

זו הזדמנות להיפתח אל מורכבות שיש בה דוקהה רבה ולשאול את עצמנו באומץ כיצד נבחר להתמודד עם הדוקהה הזו ועם החלק שיש לנו בקיומה. נעשה זאת תוך שאנו מקבלים תמיכה מכריסטופר ומהסנגה שאיתנו, כמו גם מהיכולת שלנו לעצור ולהפנות את תשומת הלב למתרחש בתוכנו: הסיור יכלול גם זמן להתבוננות, שיתוף ועיבוד.

הכפר אל-ולאג'ה נמצא 10 דקות נסיעה מירושלים וחלקו אף סופח אל העיר בשנת 1967. בשנים האחרונות "דהרמה מעורבת חברתית" פועלת יחד עם אנשי הכפר. אנו תומכים בכפר בנושאים שונים ותוך כדי כך לומדים כיצד נראים חיי היומיום של התושבים תחת שלטון ישראלי. במקביל מתפתחים יחסי קרבה בינינו לבין האנשים עמם אנו פועלים ואנו רואים אפשרות של מציאות אחרת.

הסיור יודרך על ידי חברי "דהרמה מעורבת חברתית" יחד עם כריסטופר טיטמוס ויתקיים במתכונת של יום תרגול בשטח. תוך כדי הלימוד על המציאות הפוליטית נתרגל איכות של התבוננות והקשבה למתרחש בתוכנו. נשמע על המתרחש בכפר – ונבחין מה זה עושה ללב שלנו. נפגש עם תושבים ונהיה רגישים לאופן בו אנו מגיבים לדבריהם. נלמד על מה שקורה כאשר ישראלים ופלסטינים מסכימים לפעול יחדיו ונשאל את עצמנו מה היא פעולה נכונה במציאות של סכסוך אלים. הסיור יכלול גם פרקי זמן של מדיטציה, שיתוף ועיבוד.

זו הזדמנות מיוחדת למתרגלים ומתרגלות שבדרך כלל חוששים לבקר בכפרים פלסטינים, להיעזר בנוכחות של כריסטופר וסנגהה מתרגלת כדי להשתתף בסיור. אפשר להזמין גם בני זוג וחברים אשר יש להם עניין בסיור כזה.

כריסטופר טיטמוס הוא מבכירי מורי הדהרמה במערב. בשנות ה-70 חי כנזיר בודהיסטי בתאילנד ובהודו במשך 6 שנים כתלמידו של אג'הן בודהאדסה . מאז שנות השבעים הוא מנחה ברחבי העולם קורסים של מדיטצית תובנה. כריסטופר הוא ממקימי גאיה האוס באנגליה, היוזם של תכנית להכשרת מתווכי דהרמה באירופה ובישראל ומשתתף פעיל בהליכות למען השלום. סופר ומשורר, מחברם של ספרים רבים, ממיסדי ארגון יעוץ בינלאומי לשלום ברוח הבודהיזם.

 יציאה: נצא בשעה 9:00 מירושלים באוטובוס שכור

חזרה: 17:00

עלות: הסיור יתקיים על בסיס דאנה לכיסוי עלות האוטובוס

פרטים נוספים: תיאום טרמפים לירושלים, מה להביא ופרטים נוספים נשלח למי שירשם.

הרשמה ושאלות: סיורי הדהרמה הקודמים שקיימנו התמלאו במהירות. על מנת להבטיח את מקומכם בבקשה כיתבו לנו. נא לציין מהיכן אתם מגיעים, האם תגיעו לירושלים ברכב או תזדקקו לטרמפ.

מוזמנים לשתף גם את דף האירוע בפייסבוק

וזה סרטון קצר מסיור שקיימנו לפני כמה חודשים לאזור ואדי קנה

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s