קול קורא בעקבות מעצר שווא של חבר בסנגה

נכתב על ידי רני עובדיה והופץ במעגלים שונים של מתרגלי הדהרמה.

סנגהה יקרה,
חלקכם וודאי ערים לדיון הציבורי החשוב ולמאבק החברתי סביב תוכנית מתווה פראוור.

חבר סנגהה שמגיע בקביעות לקבוצת ישיבה בבית הסנגה, השתתף בהפגנה נגד מתווה פראוור ונעצר על ידי המשטרה. הוא נמצא במעצר זה כעשרה ימים. יחד עימו עצורים 12 בני אדם נוספים, כולם בדווים, מתוכם חמישה קטינים. עשרה אנשים נוספים איתם נעצר א. שוחררו בעקבות ראיות ברורות לאלימות משטרתית נגדם.

אני מכירה את א. (שמטעמים ברורים לא אומר את שמו) היטב ומקרוב. איני יודעת מה בדיוק קרה בהפגנה, אני רק מכירה את מחויבותו העמוקה של א. לדרך אי האלימות בפתרון סכסוכים.

להיות בתא מעצר, כשמעצרך מתארך ובקשות ערער נדחות גם בהיעדר כל הגשת ראיה נגדך, אינה חוויה קלה או פשוטה. כשמבקשים להחזיקך במעצר עד תום תהליכים גם כשברור לכל כי אינך מהווה כל סכנה לציבור, אדם מוצא עצמו עומד פנים אל פנים מול אלימות שלטונית (הפעלת כח שאינו סביר ואינו מתבקש), וזהו אחד האתגרים הקשים של דרכנו.
אני מרגישה עמוקות שכולנו , מורים, פעילים ומתרגלים בסנגהה מחויבת לדרך האי אלימות, נקראים לתמוך בחבר המעז להביא את התרגול גם אל תוך קרקע חברתית בוערת, לנקוט עמדה, לנסות להשפיע. זו גם הזדמנות להנכיח את התרגול וכוחו באופן שנשתתף, נשב, נקשיב, ניקח חלק רואה ומביט.

 ביום רביעי הקרוב יתקיים בבית המשפט בבאר שבע דיון נוסף בהארכת מעצרו של א. חברנו. הדיון הזה חשוב ביותר כי בית המשפט מתבקש, בצעד חריג ולדעתי, כמו לדעת משפטנים רבים המביעים דאגה ביחס לתהליכים המתרחשים בארצנו, גם שערורייתי, להחזיק את א. במעצר עד תום התהליכים נגדו. תהליכים יכולים להימשך גם חודשים. אפילו המשטרה אינה טוענת שא. מסוכן לציבור או לשקט, ועם זאת היא מתעקשת על הארכת מעצרו בגין עצם השתתפותו בהפגנה.

 בית משפט אינו פועל בבועה. בעת כזו חשוב להיות נוכחים ולהמחיש לא. כי יש לו סנגהה כמו גם להנכיח בבית המשפט את עומק דרך אי האלימות ומחויבותה החברתית והחברית. אני פונה לכל מי שיכול להגיע ביום רביעי ולהיות נוכח בעת הדיון ליצור קשר עם אסף קידר בטלפון 5829103 – 054

מי ייתן ותמשיך דרך אי האלימות לתת פירותיה בתוכנו ובינינו, תהיינה הנסיבות אשר תהיינה.
מי ייתן ונמצא דרכים לבטא את תמיכתנו וחברותנו בעת צרה וצורך.
מי ייתן ונתבונן מקרוב וביושר עין ולבב אל המציאות המונחת לפתחנו.

באהבה רבה, חברות, ואמון,
רני

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

<span dir=rtl>2תגובות ל‘קול קורא בעקבות מעצר שווא של חבר בסנגה’</span>

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s