פעילויות קרובות – 1) סדנת חקלאות 2) רטריט לפעילות ופעילים חברתיים

ב-27 במרץ נקיים סדנה נוספת ללימוד טכניקות של חקלאות פלסטינית מסורתית. הסדנה תתקיים באדמות אל-ולאג'ה (ליד ירושלים) בהדרכת יאסר חליפה.
יאסר הוא חקלאי מיומן אשר מקדיש את מיטב מרצו לעבודת האדמה. ללא ציוד מכאני, בשתי ידיו ועם הרבה יצירתיות הוא מטפח גן עדן קטן למרגלות הטראסות העתיקות של ולאג'ה. כל מי שמצטרף ליאסר נדבק באהבת האדמה שלו.
האדמות של יאסר נמצאות בשטח אשר הוכרז לאחרונה כגן לאומי ועם השלמת גדר ההפרדה בכפר תיחסם הגישה שלו ושל שאר תושבי הכפר לאדמות. הפעילות שלנו עם יאסר היא דרך לסייע לו לשמור על אדמותיו.

הסדנה תתקיים ביום ששי 27 במרץ בשעות 8:30-15:30.
פרטים מלאים והרשמה כאן

ב 21-25 במאי נקיים יחד עם עמותת תובנה רטריט לפעילות ופעילים חברתיים. בריטריט נעזר בשקט של תרגול המדיטציה ובתרגילים שונים של חקירה ושיחה על מנת להתבונן על מה מניע אותנו לפעול לשינוי. נבחן מה קורה לנו כשהעשיים שלנו נתקלת בהתנגדות, כשאנו חווים תסכול, עייפות או כעס, נתנסה בדרכים שונות שבהן התרגול יכול להזין את העשייה החברתית שלנו ונחקור את האופן שבו אקטיביזם יכול להיות תרגול רוחני עמוק. נתקרב אל מקורות ההשראה שלנו ונחזק את הכמיהה לחיות בחברה חופשית.

הריטריט מיועד הן למתרגלי דהרמה והן לפעילים חברתיים. זו הזדמנות לבחון את המקום שבו התבוננות ועשייה נפגשים ולחקור ביחד כיצד תיקון  עצמי ותיקון עולם מזינים ומחזקים זה את זה.

הרטריט מתקיים בחג השבועות כך שהוא מצריך העדרות של רק יומיים מהעבודה. ההרשמה טרם נפתחה אולם בינתיים סמנו ביומנים.
אפשר לכתוב לנו כדי שנעדכן אתכם עם פתיחת ההרשמה.

——–

רשמים מרטריט השטח שקיימנו בסוף השבוע האחרון
היה לנו רטריט שטח מיוחד בולאג'ה.כמה רגעים שישארו אצלנו בלב:

ביום הראשון אחר הצהרים, ישבנו במטע זיתים בכפר מנסים לעכל את כל מה ששמענו וראינו. בסבב עלה הרבה כאב וחוסר אונים. ואז, דווקא נזירה קתולית (שחיה בישראל 40 שנה והצטרפה לפעילות שלנו) בחרה לתת לנו השראה בעזרת ספר תהילים: "אשא עיני אל ההרים, מאין יבוא עזרי? עזרי מעם ה'".
– ואז כמה שעות אחר כך בערב, האווירה קלה יותר, יש שמחה ונעימות. בניגוד לפעמים אחרות ההבדל הזה בין הכאב של הבוקר לשמחה של עכשיו לא מרגיש כפער בלתי נסבל. להיפך, האינטימיות, הקירבה והיכולת לשמוח ביחד הם מקור הכוח שמאפשר לפעול נוכח אי הצדק בלי להישחק.
– וכהוכחה לכך שהקלילות אינה פיזור דעת, עם סיום ארוחת הערב, לאט לאט אנחנו משתתקים בזה אחר זו. בלי תכנון מראש ובלי שמישהי אמרה שום דבר. אנחנו יושבים יחד בשקט דקות ארוכות והאוויר מלא באחווה, בהרהורים, בידע של הסבל שפגשנו בולאג'ה וביופי שנוצר בינינו.
– ולמחרת בעבודה המשותפת עם חקלאים באדמות שמאוימות על ידי גדר ההפרדה. השמחה שבפעולה פשוטה וישירה לטוב
תודה רבה לסנגה הקטנה שהיתה לנו למשך יומיים

 

מודעות פרסומת

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s