סיור דהרמה, ימי תרגול, רטריט בשטח וימי מסיק – שלל פעילויות בספטמבר ואוקטובר

החודשיים הקרובים יהיה גדושי פעילויות מגוונות: סיור, ימי תרגול, רטריט שטח באזור דיר איסתיא וכמובן ימי המסיק. כל הפעילויות יתקיימו על בסיס דאנה. מוזמנים להצטרף.

סיור דהרמה לכפרים סוסיא ואום אל-ח'יר – יום רביעי 9:00-17:00. יציאה מירושלים באוטובוס שכור. בשיתוף עם עמותת תובנה.
בסיור לשני הכפרים הקטנים הללו בדרום הגדה נתבונן בו-זמנית החוצה ופנימה: נראה ונשמע על המציאות מעבר לקו הירוק ותוך כדי כך נבחן מה קורה בתוכנו וכיצד אנחנו מגיבים למה שאנו פוגשים במהלך הסיור. נשמע הסברים מפי תושבים מסוסיא ואום אל ח'יר ופעילים ישראלים מקבוצת הכפרים. חלק מהיום יוקדש גם למדיטציה, רפלקציה ועיבוד שאותם יובילו כריסטופר טיטמוס, יונתן דומיניץ וסנדיה בר-קמה.  פרטים נוספים והרשמה כאן

שני ימי תרגול בתל אביב בהנחיית כריסטופר טיטמוס, זוהר לביא ואביב טטרסקי – יום ששי 18/9 ויום שבת 19/9 9:30-17:00. בית הסנגה, רח' עובדיה מברטנורא 21 דירה 15, תל אביב. בשיתוף עם עמותת תובנה.
•       ב 18/9 נקיים יום תרגול בכותרת " האני והאחר; דהרמה ואי-נפרדות:חקירה אל תוך זהות, קהילה וחופש". היום יכלול פרקי זמן של מדיטציה בשתיקה, שיחות ותרגילים שונים.
נבחן את הגבולות והמפגש בין האני האישי והסביבה בה אנו חיים. בין השאר נעסוק בשאלות מה הכוחות מעצבים ומתנים את התודעה והלב שלנו?   האם ניתן להרחיב את מרחב התרגול והמודעות ולכלול את הכוחות הפסיכולוגיים והחברתיים הפועלים עלינו?  כיצד ניישם את התרגול שלנו באופן שתומך בטרנספורמציה עמוקה, מעבר לגבולות של אני ואחר?
פרטים נוספים
הרשמה

•       ב 19/9 כריסטופר, זוהר ואביב ינחו יום נוסף שמיועד בראש וראשונה למתרגלים שפעילים ביוזמות שונות של עשייה חברתית: שפת קשב, אחד על אחד, דהרמה מעורבת חברתית,הרשת החברתית, חכמת ההזדקנות ועוד יוזמות חשובות. זה יהיה יום משותף ראשון (ומרגש) שבו פעילי היוזמות השונות הללו יתרגלו יחד וישתפו אלו את אלו בתובנות, בשאלות, באתגרים ובחלומות שיש להם בנוגע לעשייה חברתית בהשראת הדהרמה. גם היום הזה יכלול פרקי זמן של מדיטציה בשתיקה וחלקים של אינטראקציה.
היום פתוח לכל מי שיש לו ענין במפגש כזה גם אם אינו/ה פעיל/ה באחת היוזמות שהוזכרו לעיל.
פרטים נוספים והרשמה
וכמובן בהחלט אפשר להירשם לשני הימים וליצור לעצמכם מיני-רטריט עירוני (יש להירשם לכל יום בנפרד).

עיניים פקוחות בדיר איסתיא – רטריט שטח בהנחיית זוהר לביא, ניית'ן גלייד ואביב טטרסקי . 9-10 באוקטובר, דיר איסתיא והסביבה.
רטריטים בשטח הם הזדמנות עבורנו לחבר עוד יותר בין תרגול לפעילות. היומיים יכללו: סיור להכרת סוגיות עיקריות באיזור דיר איסתיא, ביקור בהתנחלות הסמוכה יקיר (במידה ויתאפשר לנו), זמנים לתרגול בשתיקה, שיחה, רפלקציה ועיבוד והצטרפות למסיק עם משפחות מדיר איסתיא . בלילה נלון בכפר במבנה שהמארחים שלנו יספקו לנו.
אנו פעילים בדיר איסתיא מזה 5 שנים והרטריט מבוסס על ההכרות העמורה והקשרים הטובים שלנו עם אנשי הכפר.
מניסיון העבר מדובר ביומיים מיוחדים ומשמעותיים: השהות בכפר פלסטיני והמפגש הקרוב עם תושביו שמכירים את הפעילים שלנו כבר שנים רבות . הלימוד אודות ההשלכות הקשות של חיים תחת שלטון צבאי. העצירות להקשבה פנימה ולהשתהות עם ההתרחשויות השונות ומה שהן מעלות בתוכנו.
ניפגש בתל אביב ביום ששי 9 באוקטובר בשעה 9:00. חזרה לתל אביב בשבת 10 באוקטובר בשעה 17:00.
בשאלות כיתבו לנו
להרשמה

ימי מסיק בדיר איסתיא וולאג'ה – ימי ששי ושבת לאורך אוקטובר ונובמבר
עונת המסיק תתחיל בקרוב וכמו בשנים הקודמות נצטרף למשפחות פלסטיניות לסייע במסיק. ימי המסיק הם הזדמנות למפגש והיכרות עם משפחות פלסטיניות שאחריו מי שמעונינ/ת יכול/ה גם לשמור על קשר. אנחנו נצטרף למסיקים בדיר איסתיא (לא רחוק מראש העין, 30 דקות מתל אביב) וולאג'ה (ליד ירושלים).
המסיקים יתקיימו באזורים שבהם אין חשש לאלימות של מתנחלים וצבא. יחד עם זאת מדובר באדמות מאויימות שהגישה אליהן מוגבלת: בולאג'ה בגלל חומת ההפרדה ובדיר איסתיא בגלל שהצבא מגביל את גישת הפלסטינים למטעים שלידם ממוקמות התנחלויות . לכן ההצטרפות שלנו היא סיוע חשוב מעבר לעזרה במסיק עצמו.
נקיים ימי מסיק ברוב סופי השבוע של אוקטובר ונובמבר. טרם קבענו תאריכים מדוייקם אבל אפשר כבר להירשם (מלאו את הטופס) ונעדכן במייל כשיהיו פרטים נוספים

רטריט להיות שלום – בהנחיית זוהר לביא וניית'ן גלייד. 11-22 באוקטובר.  לסיום אנחנו ממליצים בחום על הרטריט השנתי של חברינו מסנגהסווה.
מתוך ההזמנה שלהם: אנו מזמינים אתכם ואתכן לצאת איתנו אל השטחים הפלסטינים כדי לראות בעיניים ולהרגיש בלב את המציאות שלהם. ואת המציאות שלנו.  במשך חצי מהרטריט נתארח בכפר פלסטיני וביתר הזמן נלון בתוך ישראל. הימים ישלבו עבודה במסיק הזיתים עם חקלאים מכפרים שונים עם זמן למדיטציה, שיתוף ועיבוד של מה שפגשנו.

זו תהיה השנה העשירית שבה זוהר וניית'ן מקיימים את הרטריט הזה והם צברו ניסיון רב הן בהבנת המציאות באזור והן לגבי יצירת תהליך משמעותי שמאפשר לחצות את המחסומים בין ישראלים לפלסטינים, לפגוש פנים אל פנים את המציאות בכפרים פלסטינים ולפעול פעולה מיטיבה.

אנחנו ממליצים בחום. פרטים נוספים והרשמה

עבודה משותפת במסיק
עבודה משותפת במסיק

 

מודעות פרסומת

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s