מה קורה בולאג'ה ובדיר איסתיא והזמנה לפעילות תמיכה

גם בולאג'ה וגם בדיר איסתיא מתמודדים עכשיו עם הגבלת הגישה לשטחים נרחבים של אדמה חקלאית. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף איתנו לפעילות הסולידריות עם אנשי הכפרים.

יום עבודה עם חקלאים באדמות ולאג'ה המאוימות

הצהרת ראש הממשלה על הכוונה להשלים את גדר ההפרדה בירושלים מעמידה את אנשי ולאג'ה בפני הסכנה שיאבדו את הגישה ל-1,000 דונם של אדמות חקלאיות. בעקבות ההצהרה יש גם מידה של התעניינות תקשורתית בנעשה בכפר וכך מתאפשר לנו להראות לעיתונאים את המתרחש. בין השאר אנחנו מדגישים את העוול שבהכרזת גן לאומי על אותן אדמות והפיכתן לאתר טיולים לתושבי ירושלים. כשיתפרסמו הכתבות נשתף אותן כאן או בעמוד הפייסבוק שלנו.

כמנהגנו נקיים גם באפריל יום עבודה עם חקלאים באדמות שהגדר עלולה לנתק. זו דרך פשוטה וכיפית לראות מקרוב את המתרחש בכפר, לתמוך בחקלאים נוכח הצרה שעלולה ליפול עליהם ולהראות שיש חלופה לעוינות ולאלימות ההדדית שישראלים ופלסטינים ממיטים אלו על אלו.

יום העבודה יתקיים ב-9 באפריל.
ניפגש בירושלים בשעה 8:00. נעבוד עד 15:00 ונהיה חזרה בעיר ב 15:30.
להצטרפות ופרטים נוספים יש למלא את טופס ההרשמה

————————

סולידריות עם אנשי דיר איסתיא

כפי שכבר סיפרנו, לאחרונה נחסמה הגישה למאות דונם של מטעי זיתים של אנשי דיר איסתיא. אחרי שפניות של הכפר למנהל האזרחי לא הועילו (גם אנחנו שלחנו מכתב שלא זכה למענה), החלו אנשי הכפר לקיים תפילות מחאה שבועיות באחת מדרכי הגישה שנחסמו. דיווח מהמחאה של שלשום אפשר לקרוא כאן.

אנחנו מצטרפים כל שבוע למחאה הלא אלימה הזו של אנשי הכפר. למרות העוול המקומם זה מרגש לראות את הנחישות השקטה שבה קהילה דורשת את זכויותיה. אנשי הכפר מאוד שמחים על התמיכה שלנו ונוסף על המכרים הותיקים שלנו בכפר בכל שבוע אנחנו יוצרים קשרים חדשים. החיילים שמגיעים כל שבוע לאתר המחאה לא מנסים למנוע אותה כך שלשמחתנו האירוע מתנהל ללא עימותים.

מוזמנים להצטרף אלינו לתפילת המחאה ביום ששי הקרוב. ניפגש לפני הצהרים וניסע יחד אל הכפר. להצטרפות ופרטים נוספים מלאו את טופס ההרשמה (מי לא יכול/ה להגיע השבוע אבל מעוניינ/ת להצטרף באחד השבועות הבאים יכול לכתוב זאת בהערות).

נכון להיום המחאה של אנשי דיר איסתיא אינה זוכה להתייחסות בישראל. הרשויות לא נותנות מענה, התקשורת לא מסקרת. ההתעלמות הזו של הצד החזק מהעוול שהוא גורם יוצרת דינמיקה הרסנית. היא מעבירה מסר מייאש שאין טעם למחות. לכאורה, זה משרת את ישראל שמעוניינת שהפלסטינים ישלימו עם מעשי העוול שלה. אבל, כמובן ישראלה מעבירה מסר נוסף – שהיא מבינה רק כוח. ויכוחים בתוך החברה הפלסטינית בין התומכים במאבק לא אלים למצדדים בשימוש באלימות, יביאו כחיזוק לטענותיהם את המתרחש כיום בדיר איסתיא. לכן, הצלחת המאבק של אנשי הכפר היא אינטרס של כולנו.

המתפללים מאזינים לדרשה - ליד החסימה של אחת הדרכים החקלאיות
המתפללים מאזינים לדרשה – ליד החסימה של אחת הדרכים החקלאיות

ועוד מילה לסיום. בולאג'ה ובדיר איסתיא אנו פוגשים וריאציות של אותו סיפור. סיפור שמתרחש ברחבי הגדה המערבית: פעם, זה כביש, פעם זה ביטחון, פעם זה גן לאומי; (מאות) דונם פה ו(מאות) דונם שם, נגזלות אדמותיהם של פלסטינים – רכוש, פרנסה, זהות, כבוד עצמי. ובצד הישראלי ממשיכים להיאחז בפרטים, נותנים לאמתלות הנקודתיות להסתיר את האלימות השיטתית שאנחנו מפעילים כלפי הפלסטינים מדי יום ביומו.

דווקא נוכח השיטתיות הזו ההגעה שלנו לדיר איסתיא ולואג'ה חיונית. יש דרך אחרת. ישראלים ופלסטינים יכולים לעמוד אלו לצד אלו. הכרה הדדית בצרכים ובזכויות שלנו היא אפשרית. ומתוך כך אפשר להחליף את יחסי העוינות וההכחשה ביחסים של הערכה וקירבה.

מודעות פרסומת

פורסם על ידי

<span dir=rtl>תגובה אחת ל“מה קורה בולאג'ה ובדיר איסתיא והזמנה לפעילות תמיכה”</span>

  1. מציע בשלב ראשון מייד לדרוש תגובה משרת החוץ של האיחוד האירופאי ומשגריר ארה"ב פה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s