הזמנה לימי מסיק בולאג'ה ודיר איסתיא

מאחלים שנה שתדע להיטיב איתנו ושאנחנו נדע לפעול בה פעולה מיטיבה.

הזמנה לפעילויות הראשונות של השנה.
עונת המסיק בפתח ואנו שמחים להזמין לימי מסיק יחד עם החברים שלנו בולאג'ה ודיר איסתיא.

ימי המסיק הם התרחשות משפחתית וקהילתית בכפרים הפלסטינים. מבוגרים, צעירים וילדים יוצאים אל המטעים ומשך ימים ארוכים מוסקים זיתים ונהנים ביחד. אנחנו מוזמנים להצטרף אליהם. וזה מתאים גם לילדים.

בדיר איסתיא החקלאים יצטרכו להתמודד עם המעקה שמע"צ הציבה לאורך 2 קילומטר של הכביש שבין הכפר למטעי הזיתים ושמקשה על הגישה למאות דונם של מטעים. כמה חקלאים לא ימסקו השנה בגלל שרשות הטבע והגנים עקרה מאות עצי זית שנטעו וטיפחו במשך שנים על אדמותיהם הפרטיות שהוכרזו כשמורת טבע ושההתנחלויות הסמוכות רוצות לנכס לשימושן.

בולאג'ה הבניה של גדר ההפרדה כמעט והושלמה. לאורך מספר קילומטרים הגדר מונעת את הגישה של בעלי האדמות למטעים שלהם וכיום מתאפשר מעבר – המצריך עיקוף ארוך – רק דרך נקודה אחת בקצה הכפר. יתכן שבחודשים הקרובים גם הנקודה הזו תיחסם ושהמסיק הקרוב הוא האחרון בו עדיין יכולות המשפחות להגיע למטעים שלהן שישארו בסופו של דבר בצד הישראלי של גדר ההפרדה.

למרות קשיים אלו, אנחנו צופים שכמו בשנים הקודמות המסיק יהיה נעים ויעבור ללא אירועים של חיכוך עם מתנחלים או חיילים. זו הזדמנות להינות מעבודה בצוותא עם משפחה פלסטינית. כך אנו בונים קשרים של אמון ושותפות שחוצים את המחסומים הפיזיים והמנטאלים שמוצבים בינינו.

הכפר ולאג'ה נמצא בפאתי ירושלים כמה דקות נסיעה משכונת מלחה. דיר איסתיא נמצא מזרחית לראש העין כחצי שעה נסיעה מתל אביב.

אנחנו נצא לדיר איסתיא לאורך חודש אוקטובר, לפעמים בימי שבת ולפעמים בימי ששי. בולאג'ה המסיק מתחיל מאוחר יותר והיציאה הראשונה למסיק שם תהיה בשבת ה-21 באוקטובר.
ניפגש בנקודת המפגש בשעה 6:50 למסיק בדיר איסתיא וב- 8:00 למסיק בולאג'ה (לא סופי) ונהיה חזרה עד 16:30.

לקראת סוף אוקטובר נדע האם נצא למסיקים גם במהלך נובמבר.

להרשמה, נא למלא את טופס ההרשמה.  רשימת התאריכים המלאה מופיעה בטופס ושם יש לסמן את התאריך הנוח לך. אפשר לסמן גם יותר מתאריך אחד אם ברצונך להגיע מספר פעמים. אחרי הרישום אנו ניצור קשר לגבי טרמפ (אם צריך), מה נקודת המפגש שממנה ניסע יחד אל הכפר ושאר הפרטים.
בשאלות אפשר לכתוב לנו ונענה בהקדם.

 

פורסם על ידי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s