הזמנה לימי מסיק בולאג'ה ודיר איסתיא

הזמנה לפעילויות הראשונות של השנה החדשה.
עונת המסיק בפתח ובקרוב נצא לימי מסיק יחד עם החברים שלנו בולאג'ה ודיר איסתיא.

ימי המסיק הם התרחשות משפחתית וקהילתית בכפרים הפלסטינים. מבוגרים, צעירים וילדים יוצאים אל המטעים ומשך ימים ארוכים מוסקים זיתים ונהנים ביחד. אנחנו מוזמנים להצטרף אליהם. וזה מתאים גם לילדים.

הכפר ולאג'ה נמצא בפאתי ירושלים כמה דקות נסיעה משכונת מלחה. דיר איסתיא נמצא מזרחית לראש העין כחצי שעה נסיעה מתל אביב.

בדיר איסתיא יש שטחים נרחבים של מטעים ותושבי הכפר יוצאים למסיק לאורך חודשיים. בגלל התנחלויות שנבנו בסמוך אליהם הגישה אל חלק מהמטעים מוגבלת, מה שכמובן יוצר פגיעה קשה בבעלי הקרקע. מטעים אחרים הוכרזו כחלק משמורת טבע נחל קנה. בשנים האחרונות רשות הטבע והגנים עקרה כ-1,500 עצי זית של תושבי דיר איסתיא בשטחים שהוכרזו כשמורה ומונעת נטיעה של עצים חדשים.

בולאג'ה בדיוק לפני שנה בזמן המסיק ישראל האריכה את גדר ההפרדה בכפר בעוד שני קילומטר. לכן כיום הגישה אל חלק ניכר משטחי המטעים מתאפשר רק תוך עיקוף ארוך ודרך נקודה אחת בקצה הכפר. עיריית ירושלים ורשות הטבע והגנים שואפות להפוך את המטעים הללו ואת מעיין עין חניה שבמרכזם, לגן לאומי שבו טיילים ישראלים יבלו.

למרות קשיים אלו, אנחנו צופים שכמו בשנים הקודמות המסיק יהיה נעים ויעבור ללא אירועים של חיכוך עם מתנחלים או חיילים. זו הזדמנות להנות מעבודה בצוותא עם משפחה פלסטינית. כך אנו בונים קשרים של אמון ושותפות שחוצים את המחסומים הפיזיים והמנטאלים שמוצבים בינינו. המסיק מתאים גם לילדים – קטנים וגדולים – ואם תיידעו אותנו שילדיכם באים נדאג שתעבדו עם משפחה שגם ילדיה מצטרפים למסיק.

תאריכים

אנחנו נצא לדיר איסתיא לאורך חודש אוקטובר: בימי שבת ה-6, 13 ו-20 לאוקטובר וביום ששי ה-26 לחודש.
בולאג'ה המסיק מתחיל מאוחר יותר. נצא לימי מסיק שם בשבת ה-27 באוקטובר וביום ששי ה-2 בנובמבר.
ניפגש בנקודת המפגש בשעה 6:50 למסיק בדיר איסתיא וב- 8:00 למסיק בולאג'ה (לא סופי) ונהיה חזרה עד 16:30.
כמו כן ב-26-27 לאוקטובר נגיע יחד עם קבוצת סנגהסווה ליומיים בכפר שיכללו גם לינה, שיחות עם שותפינו בכפר וזמנים למדיטציה. מידע מלא והרשמה כאן.

הרשמה לימי המסיק

להרשמה לימי המסיק, נא למלא את טופס ההרשמה.  רשימת התאריכים המלאה מופיעה בטופס ושם יש לסמן את התאריך הנוח לך. מומלץ לבוא יותר מפעם אחת ובטופס אפשר לסמן מספר תאריכים. אחרי הרישום אנו ניצור קשר לגבי טרמפ (אם צריך), מה נקודת המפגש שממנה ניסע יחד אל הכפר ושאר הפרטים.
בשאלות אפשר לכתוב לנו ונענה בהקדם.

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s