סולידריות עם חקלאי ולאג'ה – יום עבודה באדמות שגדר ההפרדה מנתקת מהכפר

ככל שעובר הזמן הנזקים שגורמת גדר ההפרדה לתושבי ולאג'ה נהיים חמורים יותר. ביום העבודה הקרוב נעבוד יחד עם שני חקלאים. אבו נידאל מנוע מלהגיע לאדמות שלו. אז אנחנו נטפל בהן בהתאם להנחיותיו. מחסום חדש עלול להיבנות בקירבה מסוכנת לאדמות של יאסר. לכן אנחנו נעבוד איתו כדי לחזק את רוחו ולמנוע הצקות.

במסיק הזיתים של לפני חודשיים יצאנו עם אבו נידאל אל המטע שלו שחומת ההפרדה מנתקת מהכפר. בשנה שעברה נחסמה הגישה של אבו נידאל אל המטע והתוצאות היו מאוד ברורות: העצים ששנה קודם לכן קטפנו מהם המוני זיתים עמדו כעת נטולי פרי.

לפני כמה שבועות עיריית ירושלים שוב ניסתה להקים מחסום חדש בין ולאג'ה לעיר. אחרי התערבות שלנו העבודות נעצרו. לבינתיים. אם המחסום יוקם השנה, תיחסם הגישה של חקלאי הכפר לשטח נרחב של אדמות. למשל, המיקום המתוכנן של המחסום החדש צמוד לטראסות היפהפיות של יאסר. ליאסר אין מושג עם יוכל להמשיך לגדל שם חומוס, חצילים, תירס ושאר ירקות כשהחיילים במחסום נמצאים עשרות מטרים ממנו.

בשבת ה-19 בינואר נצא לולאג'ה לעבוד עם יאסר ואבו נידאל.
השנה, המאמץ המרכזי שלנו עם הכפר יתמקד במטעים שלהם. ניתן למטע אל אבו נידאל את הטיפול הדרוש לעצים כדי שבסתיו הבא אבו נידאל ומשפחתו יוכלו להינות מיבול נאה. ונעבוד עם יאסר כדי ששטחי הירקות שלו יהיו מלאי כל טוב בלי שיצטרך לדאוג מנוכחותם של חיילים חמושים.

ניפגש בשעה 8:00 בירושלים וניסע יחד אל הכפר.
במקביל לעבודה נשמע מיאסר ואבו נידאל הסברים על המתרחש ועל כיצד אנחנו יכולים לקחת חלק בהגנה על אדמותיהם. נראה את גדר ההפרדה ואת האופן הישיר שבו היא משפיעה על חייהם של אנשי ולאג'ה.

נהיה בחזרה בירושלים בשעה 16:30.
להצטרפות: נא למלא את טופס ההרשמה.
בשאלות: אפשר לכתוב לנו.
טרמפים: נסייע בטרמפ לירושלים למי שצריכ/ה.
מידע מלא – נקודת מפגש, מה להביא וכו' – נשלח אל מי שירשמו.
להתראות!

האדמות של אבו נידאל ליד גדר ההפרדה

 

פורסם על ידי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s