שולחים פקס – "לא לעקירת העצים בואדי קנה"

בשבוע שעבר נתנו 8 סיבות כבדות משקל מדוע אין לעקור את עצי הזית בואדי קנה.
כעת אנו רוצים שתעזרו לנו להסביר זאת גם למקבלי ההחלטות בצה"ל, במנהל האזרחי וברשות הטבע והגנים.

ניסחנו מכתב ונשמח אם כמה שיותר מאיתנו ישלחו אותו לגורמים שלמטה. שליחת פקס היא אפקטיבית יותר מאשר משלוח מייל אשר אפשר להתעלם ממנו על ידי לחיצת "delete" קצרה. ראו בהמשך את הקישור לאתר חינמי לשליחת פקסים.

אהוד ברק, שר הביטחון, בפקס  03-6976218
אלוף איתן דנגוט, מתאם הפעולות בשטחים, בפקס 03-6976306
תת אלוף מוטי אלמוז, ראש המנהל האזרחי, בפקס 02-9977341
אלי בר-און, היועץ המשפטי של המינהל האזרחי, 02-9977326
שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, בפקס 02-5005433
מוטי שפי, קמ"ט הרשות לשמירה על הטבע והגנים הלאומיים, מרחב שומרון 02-6259783

דרך האתר החינמי הזה תוכלו לשלוח אליהם פקס מהמחשב שלכם בכמה צעדים פשוטים:
1) העתיקו את נוסח המכתב שלמטה אל תוך תיבת הטקסט ( אפשר להעתיק אותו בנוחות מכאן)
2) כמובן אפשר גם לשנות את הנוסח ולשלוח פניה אישית שלכם.
3) הוסיפו את שמכם ופרטי ההתקשרות איתכם בתחתית המכתב.
4) הזינו את מספרי הפקס הרשומים למעלה. מכיוון שאפשר לשלוח רק ל-3 נמענים בו-זמנית תצטרכו לשלוח את המכתב פעמיים. זכרו לשמור על המחשב שלכם את השינויים שהכנסתם למכתב על מנת שלא תצטרכו לשכתב שוב בשליחה השניה.
5) הכניסו את כתובת המייל שלכם, סמנו שקראתם את התקנון ושילחו.

נחכה לשמוע את תגובתם של בעלי תפקידים אלו. במידה ואתם מקבלים תגובה כזו בבקשה כיתבו לנו או פרסמו אותה כתגובה לרשומה זו.
שיהיה לנו בהצלחה.

לכבוד:

אהוד ברק, שר הביטחון
אלוף איתן דנגוט, מתאם הפעולות בשטחים
תת אלוף מוטי אלמוז, ראש המנהל האזרחי
אלי בר-און, היועץ המשפטי של המינהל האזרחי
מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין
מוטי שפי, קמ"ט הרשות לשמירה על הטבע והגנים הלאומיים, מרחב שומרון

הנדון: קריאה לביטול הצווים המורים על עקירה של כ-2000 עצי זית של תושבי הכפר דיר איסתיה הממוקמים בשטח שמוגדר כשמורת טבע בוואדי קנה.

שלום רב,

ברצוני למחות בפניך כנגד צווים המורים על עקירה של כ-2000 עצי זית באדמות הכפר דיר איסתיה. הצווים הוצאו על ידי קמ"ט הרשות לשמירה על הטבע והגנים הלאומיים ונתלו במטעי הזיתים. שם הם נמצאו על ידי 10 חקלאים בתאריך 25/4/2012. עקירת עצי הזית הללו שחלקם כבר מניבים פרי, מנוגדת לרוח החוק הישראלי, ופוגעת אנושות בזכות הקניין של החקלאים כמו גם ביכולתם לפרנס את משפחותיהם. אבקש שתפעל לביטול הצווים במהירות האפשרית.

מדובר באדמות אשר היו מעובדות על-ידי הכפר במשך דורות ואשר נמצאות בואדי קנה. בשנת 1983 ישראל הכריזה על ואדי קנה כשמורה. הדבר נעשה באמצעות צו צבאי, ללא תהליך תכנוני מקיף ומבלי להתחשב בכך שמדובר באדמות פרטיות שמשמשות את בעליהן לחקלאות ופרנסה. כך, הוגבלה מאוד זכותם של החקלאים לעבד את אדמותיהם. מעבר לשרירות הלב שבהתנהלות זו, ישנן מספר סיבות נוספות לביטול הצווים: העצים הנ"ל ניטעו לפני 2-7 שנים. הוכחה לכך נמצאת בתצלומי אוויר שיש בידי החקלאים. גם גודלם של העצים מעיד על גילם. לא נהוג לעקור עצים מעבר לשנה אחרי שניטעו, על אחת כמה וכמה לאחר שהחלו להניב פרי.

יתר על כן, מאחז אלוני שילה על 22 מבניו נמצא בשמורה אולם לא נעשית כל פעולה לפנותו ממנה. בהתנחלויות הסמוכות, ישנם מבנים אשר ממוקמים בתוך השמורה. הכוונה לעקור 2,000 עצי זית תוך ההתעלמות מהמאחז וממבני ההתנחלויות הנ"ל הינה אפליה בוטה בין פלסטינים ליהודים וספק אם תעמוד במבחן בית המשפט.

כמו כן עצי זית אינם מהווים פגיעה בשמורת הטבע. מדובר בעץ מקומי ולא בזן זר שהובא מארץ רחוקה. בדו"ח משנת 2002 של ועדת מומחים שמינה המשרד להגנת הסביבה ("מדיניות וכלים לשמירה על שטחים פתוחים") נכתב בפירוש שלעתים אדמות חקלאיות מסייעות בשמירה על ערכי טבע לא פחות מאשר שמורות טבע. בכתבה שפורסמה לאחרונה בהארץ נסקר מחקר מדעי שהעלה שדווקא החקלאות המסורתית באזור דרום הר חברון היא זו שאפשרה את הישרדותם של מיני צמחים שנכחדו באזורים אחרים בארץ, כולל בשמורות טבע.

הזדעזעתי כששמעתי שהמינהל האזרחי מתכוון להביא לעקירה של 2000 עצי זית. מעשה כזה של הרס והפגיעה הקשה בעמל הכפיים של עובדי אדמה הוא בלתי נתפס בעיניי . זו התנהלות שמנוגדת ברוחה לחוק הישראלי האוסר על עקירה של עצי זית (פקודת היערות 1926, סעיף 15). היא מנוגדת גם לרוח היהדות כפי שנכתב בספר דברים כ' 19: "לא תשחית את עצה לנדח עליו גרזן, כי ממנו תאכל ועליו לא תכרת, כי האדם עץ השדה".

אבקש ממך לפעול לביטול הצו הדרקוני הזה. ביטול הצו יהיה ביטוי לשיקול דעת מוסרי של המינהל ואני בטוח שהוא ויזכה להערכה של תושבי הכפר , של הציבור הישראלי, ושל פעילים בין-לאומיים שכבר ערים לסכנת העקירה.

בברכה,

שם:

טלפון:

דוא"ל:

פורסם על ידי

avivsky

מטפל שיאצו, מדריך סיישין קיטאידו. לומד את עצמו דרך הגוף.

<span dir=rtl>תגובה אחת ל“שולחים פקס – "לא לעקירת העצים בואדי קנה"”</span>

  1. הי,
    שלחתי לראש המינהל האזרחי עם העתק ליועץ המשפטי של המינהל, וקיבלתי אישור להגעת שני הפקסים.
    בנוסף שלחתי פקס לדובר צה"ל, שהיה בתפקידו הקודם ראש המינהל האזרחי, והיה אז קשוב לפניות. שלחתי למספר שמצאתי באתר של הצבא עבור פניות הציבור ואני מקווה שהוא יגיע אליו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s