הזמנה לימי מסיק 2022-תשפ"ג

מסיק

לשמחתנו, אנחנו מסיימים את השנה בפוסט של הזמנה לימי המסיק בולאג'ה ובאזור דיר איסתיא.

בולאג'ה ימי המסיק יתקיימו על רקע המאמץ המתמשך לקדם תכנית מתאר שתעצור את הריסות הבתים בכפר. באזור דיר איסתיא הממשלה מקדמת התנחלויות חדשות שבנייתן עלולה לחסום את הגישה אל מטעי הזיתים.

זו המציאות עימה מתמודדות הקהילות הללו שכבר שנים אנחנו עומדות לצידן. אבל למציאות הזו יש חלקים נוספים – סולידריות, חברות והכרות הדדית. עונת המסיק היא גם שיא של הקשר שלנו עם א/נשי ולאג'ה ודיר איסתיא וגם הזדמנות להרחיב מעגלים וליצור חיבורים חדשים.

בעוד שראש הממשלה מדבר באו"ם על שלום ושתי מדינות, בשטח אנחנו רואים מדיניות הפוכה לחלוטין. נוכח המציאות היומיומית של אלימות לנו יש את האפשרות לפעול ביחד. הקשר המתמשך שלנו עם שותפים פלסטינים הוא מעשה של הלב שמסכים להיפתח, של התודעה שמסכימה להבין ושל הגוף שמסכים לתת מעצמו. זה לא תמיד קל אבל זה מרפא ומתגמל. האפשרות לפעול יחד, בהתנגדות ולמען תיקון היא דבר יקר ערך שימי המסיק מאפשרים לא/נשים רבים לקחת בה חלק.

בולאג'ה ובדיר איסתיא נמסוק באזורים שבהם אנחנו מצפים שימי המסיק יעברו בצורה נעימה וללא חיכוך. לכן הימים הללו גם מתאימים למשפחות או למי שהחשש מאלימות מרתיע אותם/ן. 

כל יום מסיק ייפתח בזמן להכנה ובנייה של התכוונות.
נסיים את היום במעגל של התבוננות משותפת.
ניסע ביחד ברכבים פרטיים – נסייע בטרמפ למי שצריכ/ה.

את המידע המלא נשלח למי שיירשמו בטופס ההרשמה שהקישור אליו נמצא בהמשך הטקסט.

ימי המסיק בדיר איסתיא – יתקיימו בשבתות בתאריכים 15, 22 ו-29 באוקטובר. ניפגש באזור ראש העין בשעה 7:00 ונהיה שם בחזרה בשעה 16:30.

ימי המסיק בולאג'ה – יתקיימו ביום ששי ה-28 באוקטובר וביום שבת ה-5 בנובמבר. ניפגש בירושלים בשעה 7:00 ונהיה בחזרה בעיר בשעה 16:00.

ימי מסיק נוספים אנחנו מתכננים לצאת לימי מסיק גם במקומות שבהם עלול להיות חיכוך. כמובן שנדאג לעשות זאת בצורה שתפחית את הסיכון ובמטרה למנוע אלימות. חלק מהמקומות אליהם נצא מוגבלים בידי הצבא לתאריכים ספורים שבהם מתאפשר לבעלי האדמות להגיע למטעים שלהם. מקומות אחרים נמצאים בקרבה להתנחלויות ומאחזים שאנשיהם מנסים לעתים להפריע למסיק. התאריכים והמקומות המדויקים ייקבעו בהמשך. אם את/ה רוצה לדעת על ימי מסיק אלו אפשר לסמן זאת בטופס ההרשמה.

מידע מלא (כולל סיוע בטרמפ למי שצריכ/ה) למי שיירשמו בטופס ההרשמה.
בכל שאלה אפשר לכתוב אלינו.
שתהיה שנה של עשיה טובה.

אוספים זיתים

להתראות במסיק
ושנה טובה

פורסם על ידי

<span dir=rtl>תגובה אחת ל“הזמנה לימי מסיק 2022-תשפ"ג”</span>

  1. אנחנו, יפה וגדי ריזנפלד מרחובות, נבוא לראש העין ביום שבת ה 29/11 לטובת המסיק בדיר איסתיא

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s